• -

GIGANCI MATEMATYKI Z KLASY III ,,C” (WYCHOWAWCA:KATARZYNA PTAK): HANIA KORZENIOWSKA, WOJTEK JAROSZ, MIKOŁAJ TOMCZYK – NAGRODZENI W ,,KANGURZE”

Category : Konkursy

W roku szkolnym 2016/2017 wynik predestynujący do nagrody w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur Matematyczny”uzyskali następujący uczniowie klasy III,,c”: Hania Korzeniowska – Wynik BDB, Wojtek Jarosz – Wyróżnienie, Mikołaj Tomczyk – Wyróżnienie.

W konkursie o którym mowa można zostać nagrodzonym jako LAUREAT, można uzyskać WYNIK BDB, jak również można zdobyć WYRÓŻNIENIE.

Dla tych, którzy jeszcze ,,nie zarazili się ,,KANGUREM”” informujemy, że konkurs ten ma charakter jednorazowego testu i że na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Konkurs przeprowadzany jest aż w sześciu kategoriach: „Żaczek” – klasy 2. szkół podstawowych; „Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych; „Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych; „Kadet” – klasy I i II gimnazjów; „Junior” – klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II i III zasadniczych szkół zawodowych; „Student” – klasy II i III liceów oraz II, III i IV techników(Regulamin Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”).

W przyjaźni więc z ,,KANGUREM” można dorastać, zmieniać się, rozwijać.

Test konkursowy w kategorii „Maluch”, który rozwiązywali Hania, Wojtek i Mikołaj zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 24 punkty; maksymalnie może więc uzyskać 120 punktów(Regulamin Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”).

Do każdego zadania w każdej kategorii dołączonych jest 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik Konkursu otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie(Regulamin Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”).

W bieżącym roku szkolnym uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur Matematyczny” w czwartek 16 marca 2017r.

Potem musieli wykazać dużo cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki, by w końcu móc delektować się sukcesem, a teraz jeszcze trochę muszą poczekać na ,,Uroczyste podsumowanie XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” ”, które odbędzie się 19 czerwca 2017 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim
w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki.

Na uroczystość zaproszeni są Laureaci i uczestnicy, którzy uzyskali Wynik Bardzo Dobry.

Osobom, które zdobyły Wyróżnienie – nagrody zostaną doręczone do szkoły.

Uczniowie klasy III,,c” doskonale wiedzą jaką frajdę daje rozwiązywanie tych nietypowych ,,zadań kangurkowych” i że często wystarczy tylko umieć coś zauważyć, a nie wykonywać karkołomne obliczenia.

Rozwiązanie czasami jest ,,na wyciągnięcie ręki”.

Hania, Mikołaj i Wojtek są uzdolnieni matematycznie, ale mają świadomość, że aby osiągnąć sukces nieraz trzeba mocno się natrudzić i naprawdę lubić to, co się robi 🙂

Gratuluję Rodzicom Hani, Wojtka i Mikołaja osiągnięć Ich dzieci, a dzieciom życzę, by pielęgnowały tą roślinkę jaką jest talent i wyhodowały z niej piękny, dorodny kwiat 🙂

mgr Katarzyna Ptak

Zdjęcia

20170515_113455


Archiwa