• -

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2011- ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Category : Aktualności

14 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych naszej szkoły.

Już po raz drugi ta niecodzienna uroczystość miała miejsce w Dworze Czeczów. W wyjątkowej sali balowo-widowiskowej uczniowie klasy I a, I b i I c powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców oraz księdza.

Wprowadzenie sztandaru rozpoczęło podniosłą uroczystość. Dzieci odśpiewały hymn narodowy, po czym zaprezentowały część artystyczną. Wyraźna i głośna recytacja wierszy oraz radosny śpiew dzieci uzupełniło charakter pięknego przedstawienia.

Wreszcie nadeszła oczekiwana chwila. Pani dyrektor symbolicznym kluczem przepasanym czerwoną kokardą pasowała dzieci na pełnoprawnych uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 124. Po czym na sztandar szkoły złożyły akt ślubowania. Zobowiązały się być dobrymi uczniami i obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej.

Po oficjalnej części klasy udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość ślubowania przygotowały wychowawczynie: Barbara Czernecka, Ewa Miłaszewska i Renata Tylek.


Opracowała Ewa Miłaszewska


Archiwa