• -

KUKIEŁKOWY MISZ-MASZ – UDZIAŁ KLASY I ,,C” W GRUDNIOWYCH WARSZTATACH TEATRALNYCH

Category : Aktualności

11 grudnia 2017r. odbyły się kolejne warsztaty teatralne podczas których tak jak na poprzednich zajęciach – dzieci uczyły się pracować z kukiełkami.

Uczniowie poznali znaczenie niektórych pojęć związanych
z pracą aktora w teatrze. Dowiedziały się między innymi, co to jest ,,choreografia” i ,,obsada”.
Wiedzą już także jakimi cechami musi odznaczać się aktor teatralny, że najważniejsza jest umiejętność ,,skupienia uwagi”, ale i ,,cierpliwość” , ,,umiejętność zapamiętywania”
i już wcześniej podkreślana ,,umiejętność pracy w zespole”.

Na grudniowych zajęciach dzieci miały możliwość zaznajomienia się z różnymi lalkami teatralnymi : leciutkimi lalkami z gąbki, lalkami ,,bunraku”, które mają wielkość ok.1/3 do 4/5 rozmiarów ludzkich oraz pacynkami.

Dowiedziały się też, że lalki sceniczne animowane są za pomocą ,,czempurytów”. Najważnejszym natomiast elementem animacji niektórych lalek przez aktora jest jego praca rękoma w łokciach.

Każda z lalek posiadała własne imię. Dzieci grając z daną lalką były więc : ,,Kunegundą”, ,,Panczem” , ,,Mikołajem” , ,,Barnabą” , ,,Józefem” , ,,Jackiem” , ,,Agatką” , ,,Liskiem” , ,,Reniferkiem ” i ,,Królewną”.

Chłopcy grający lalkami ,,Piratów” otrzymali elementy przebrania takie, by wyglądać tak samo jak lalka, którą grali. Choreografia do ,,Siedmiu Piratów” była wzbogacona
o podkład muzyczny. Innym występom dzieci z kukiełkami również towarzyszyła muzyka.

Tym razem wszystkie dzieci były bardzo aktywne podczas zajęć i chciały wielokrotnie występować, co niestety nie zawsze było możliwe, gdyż te przyjemne warsztaty kończą się po upływie jedynych 45 minut … 🙂

mgr Katarzyna Ptak

Zdjęcia


Archiwa