• -

„ŚPIĄCA KRÓLEWNA”- BAROKOWA BAJKA TANECZNA WEDŁUG CHARLESA PERRAULT

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 1a i 3a wybrali się 12 grudnia na przedstawienie pt. „Śpiąca królewna” w wykonaniu baletu Cracovia Danza. Tancerze postanowili odczytać bajkę na nowo, sięgając czasów, gdy Charles Perrault opublikował swoją historię, a więc do epoki baroku. Zespół opowiada o królewnie, którą dosięgła klątwa złej wróżki tańcem barokowym do pięknej, znanej i podziwianej muzyki z epoki.

W choreografii spektaklu króluje dostojny menuet i niepokojący kontredans, po których zaskakuje fantazyjny taniec z parasolkami czy przejażdżka karocą. Jest i dworsko i baletowo…

Dzieci obejrzały spektakl w Teatrze Variete.

Wszyscy byli zadowoleni i z ciekawością śledzili poszczególne akty przedstawienia. Piękne stroje, muzyka i taniec wprowadziły nas w świat baśni. Wspaniały występ tancerzy został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

                                         mgr Renata Tylek- Bebej


Archiwa