• -

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS DRUGICH DO KOPALNI SOLI W WIELICZCE

Category : Aktualności

10 stycznia drugoklasiści wraz ze swoimi opiekunami – wychowawczyniami, mamą i babcią jednego z uczniów wybrali się do Kopalni Soli w Wieliczce. Wcześniej rodzice uczniów zdecydowali, że weźniemy udział w programie zwiedzania „Odkrywanie Solilandii”. Jest to propozycja wycieczki dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas. Była to pełna przygód wędrówka przez zabytkowe podziemia połączona z odkrywaniem sekretów krainy Solilandii. Mali turyści otrzymali zadania odnalezienia bajkowych postaci i przedmiotów z wykorzystaniem mapy i latarek. Wyprawa zakończyła się spotkaniem ze Skarbnikiem, który podsumował dokonania młodych odkrywców, zaproponował ciekawe zabawy i rozwiązanie quizu oraz wręczenie pierścienia dla jednej z księżniczek o imieniu Basia.

Udział w zwiedzaniu pozwolił dzieciom poznać kopalnię, a przy tym rozwinąć wyobraźnię, kreatywność i zdobyć nowe umiejętności.

Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom, plakietkę Solilandii, oraz co najbardziej ich ucieszyło solilizaka, który okazał się słodki, a nie słony jak myśleli na początku. Od przewodników otrzymaliśmy duże bryły soli, które teraz przypominają nam o tej ciekawej wycieczce.

Tekst i zdjęcia:

Marta Biernat


Archiwa