• -

POKAZ DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH

Category : Aktualności

W dniu 5 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole prezentacja działań koła chemicznego. Przeprowadziliśmy pokaz doświadczeń chemicznych. Zostały zaproszone  młodsze klasy, które przychodziły kolejno na lekcjach do pracowni fizyczno – chemicznej,   w której przygotowaliśmy eksperymenty. Przyszły klasy czwarte i piąte. Nie zabrakło też  pana dyrektora i pani wicedyrektor.
Przedstawiliśmy same ciekawe doświadczenia chemiczne, na przykład otrzymywanie tlenu z manganianu (VII) potasu lub chemiczny kameleon, czyli cieczy, która zmieniała swój kolor. Interesującymi eksperymentami były też: ciecz nienewtonowska, czyli ciecz, którą możemy łatwo zamienić w ciało stałe oraz badanie odczynu roztworu różnych substancji przy użyciu wskaźników.
Wesołym momentem okazało się doświadczenie z bombą pianową. W tym niezwykłym eksperymencie otrzymaliśmy ciecz, która pod wpływem ciśnienia wytworzyła pianę tryskającą po sam sufit. Wszyscy się śmiali i zrobiło się wesoło.
Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zrobić kolejny taki pokaz, tylko dla klas starszych. A może nawet dla nauczycieli :).

                                                                                                      Opracował:

Bartosz Godula klasa 7B

Zdjęcia: mgr Anna Motyka i Aleksandra Woźniak kl. 7A


Archiwa