• -

WIOSKI ŚWIATA

Category : Aktualności

14 maja, w piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się na wycieczkę do Wiosek Świata.

Na ulicę Tyniecką zajechaliśmy autokarem, bo to dość daleko. Na miejscu okazało się, że na rozległym, olbrzymim obszarze stoją chaty z różnych stron świata. W środku były wyposażone nie tylko w sprzęty codziennego użytku, ale też służące do polowań i instrumenty muzyczne. W każdej chacie było kolorowo i przytulnie. Czuć tam też było różne zapachy.

Zobaczyliśmy jak żyją, uczą się i bawią nasi rówieśnicy w różnych częściach globu. W  górach, w dżungli, na pustyni oraz w mroźnych krainach. Po chatach oprowadzali nas Misjonarze, którzy dobrze znali wszystkie egzotyczne miejsca. Najbardziej zainteresowały nas zabawy dzieci w naszym wieku, czego się uczą, jak się ubierają, mieszkają , jak wyglądają ich zabawki.

Duże wrażenie zrobiły na nas też modele zwierząt, których na co dzień nie spotykamy.

Czas na wycieczce minął bardzo szybko. Dobrze , że panie robiły nam zdjęcia, bo utrwaliły nasze uśmiechnięte,zadowolone miny. Polecamy wszystkim zwiedzanie Wiosek Świata.

Uczniowie klasy II a i II b z p. Kasią i p. Martą

opracowała: K.Kerep


Archiwa