• -

TRZECIOKLASIŚCI W MUZEUM NARODOWYM

Category : Aktualności

Uczniowie klas trzecich skorzystali z oferty bezpłatnych lekcji muzealnych dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”, a realizowanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

Spośród blisko 90 różnych tematów lekcji muzealnych wychowawcy wybrali dwie: „Kto Ty jesteś? Muzealna lekcja patriotyzmu” oraz „Historia mierzenia czasu. Zegary przez wieki”.

Trzecioklasiści mieli okazję pracować z dziełami sztuki i cennymi zabytkami bezpośrednio w galerii Broni i Barwy w Polsce oraz Galerii Rzemiosła Artystycznego. W czasie warsztatów prowadzący wykorzystywali techniki aktywizujące mające pobudzić do samodzielnego myślenia i tworzenia, karty pracy, pracę w grupie. Przez doświadczenie i wspólną zabawę uczniowie zapoznali się z takimi pojęciami jak: państwo, naród, symbol narodowy, język ojczysty, hymn, niepodległość, bohater, patriotyzm oraz czas, przeszłość, mierzenie czasu, rodzaje zegarów, chronologia, epoka.

Marta Biernat

mgr Katarzyna Kerep

 


Archiwa