• -

WYRÓŻNIENIE DLA KLASY 1A W PROGRAMIE EDUKACYJNYM „WIEMY, JAK SEGREGUJEMY”

Category : Aktualności

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie przygotowało nowy program edukacyjny „Wiemy, jak segregujemy” dla uczniów klas I-III krakowskich szkół podstawowych. Są to interaktywne warsztaty ekologiczne przygotowywane we współpracy z Teatrem Kultureska i oparte na motywach przedstawienia  „Kolory Miasta”. Będą poprowadzone w konwencji opowieści, która przypomni uczniom, jak ważny jest szacunek wobec przyrody i konieczność dbania o nią. Dzięki licznym piosenkom i konkursom uczniowie utrwalą i poszerzą wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto warsztaty zwracają uwagę, jak istotna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazują negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a także dużej ilości spalin samochodowych. Zachęcają do walki z problemem zanieczyszczenia powietrza.

Każda klasa uczestnicząca w programie otrzymuje również książeczki edukacyjne z zadaniami dotyczącymi zasad selektywnej zbiórki odpadów w Krakowie.

Organizator wspomnianych warsztatów- Zespół Edukacji i Promocji MPO – zaprosił do udziału w spotkaniu klasę I A ze Szkoły Podstawowej nr 124  im. Marii Skłodowskiej- Curie, która wykazała się aktywnością w dotychczas prowadzonych MPO działaniach.

Fotorelacja z przedstawienia:

                                                                                    Wychowawca Renata Tylek-Bebej


Archiwa