• -

KLASY MŁODSZE UROCZYŚCIE OBCHODZĄ ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Category : Aktualności

Dnia 12 listopada 2019 r. uczniowie klas 0 – 3  uroczyście obchodzili Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczysty apel odbył się w Dworze Czeczów, w pięknie i oryginalnie udekorowanej sali. Odczuwać tu można było odświętną i patriotyczną atmosferę. Uczniowie ubrani w stroje galowe. Cała społeczność klas młodszych miała symboliczne biało-czerwone kotyliony.

Oficjalną część akademii rozpoczęliśmy od odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie nauczyciel prowadzący akademię powitał wszystkich obecnych i podkreślił jak ważne jest dla nas Polaków to niezwykłe święto, obchodzone co roku 11 listopada. Kolejnym etapem uroczystości było obejrzenie prezentacji multimedialnej, która wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie poznali bliżej działalność  Józefa Piłsudskiego, która wiązała się z nadzieją na odzyskanie wolności przez Polskę. Punktem kulminacyjnym uroczystości było odśpiewanie przez każdą klasę przygotowanej pieśni patriotycznej, co dostarczyło wszystkim najwięcej emocji. Występy każdorazowo nagradzane były gromkimi brawami.

Spotkanie to Połączyło wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

Organizatorami  tej uroczystości były :

p. Barbara Pacura i p. Magdalena Broniak


Archiwa