• -

CYKL ZAJĘĆ DWÓR KULTURY (UCZNIOWIE CO MIESIĄC UCZESTNICZĄ W ZAJĘCIACH O RÓŻNEJ TEMATYCE)

Category : Aktualności

W październiku uczniowie klas 6-8 wzięli udział w spotkaniu z historykiem (dziennikarzem) Norbertem Tkaczem, które poświęcone było tematyce II wojny światowej. Prowadzący  przedstawił losy polskich dzieci w czasie wojny, których tysiące wywieziono do Niemiec i poddano germanizacji, innych zmuszano do niewolniczej pracy, a tysiące innych zamordowano w obozach koncentracyjnych. Poruszony został również temat udziału polskich dzieci i młodzieży w konspiracji (Szare Szeregi) i walce zbrojnej (m.in. w powstaniu warszawskim). Uczniowie w skupieniu oglądali prezentowane zdjęcia obrazujące dramatyczne losy ich rówieśników sprzed 80 lat.

Na zakończenie spotkania ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu historycznego organizowanego wspólnie z CKP Dwór Czeczów- Wojna obronna Polski w 1939r.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez CKP Dwór Czeczów.

Lidia Salawa


Archiwa