• -

CZY WIARA W ZABOBONY TO JUŻ TYLKO PRZESZŁOŚĆ?

Category : Aktualności

Czy wiara w zabobony to już tylko przeszłość? Czyli słów kilka o najnowszej książce Barbary Faron Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie

             Kolejna książka Barbary Faron Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie, została wydana przez Wydawnictwo Astra specjalizujące się w utworach o tematyce historycznej. Promocja książki miała miejsce w czasie Międzynarodowych Targów Książki, które odbyły się w Krakowie w ostatni weekend października, a Wydawnictwo Astra przygotowało na Targi bardzo ciekawe stoisko. Odwiedzających przyciągały nie tylko barwne okładki interesujących książek, ale i niezwykły gość – Kościotrup, który kojarzy się z tematyką większości pozycji prezentowanych przez Astrę, a szczególnie z jednym tytułem: Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach, którego współautorką jest Barbara Faron.

Było mi niezwykle miło, kiedy następnego dnia po Targach, tuż przed lekcją podeszła do mnie jedna z uczennic z najnowszą książką Barbary Faron, czyli Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie, i chciała ją zaprezentować swoim rówieśnikom. Nadmienię, że nie tylko ja, ale również nasi uczniowie chętnie wsłuchiwali się w opowieści o boginkach, strzygoniach i zmorach, którymi Pani Basia raczyła nas wieczorami w czasie szkolnych wycieczek. A teraz możemy o tym przeczytać w Jej książce.

Sądzę, że poruszona w książce tematyka zawsze będzie nas ciekawić, bo wszystko co tajemnicze i nieznane niezmiennie przyciąga naszą uwagę. Ciągle przecież wierzymy, że piątek trzynastego przynosi pecha, a na widok kominiarza łapiemy się za guzik – i to w epoce lotów w Kosmos!

 

Dlatego, Czytelniku, sięgnij po książkę Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie, bo nawet jeśli nie znajdziesz sposobu na przetrwanie we współczesnym świecie, to na pewno ciekawie spędzisz czas.

Autorce gratuluję i życzę pomysłów na kolejne książki!

Lidia Salawa


Archiwa