• -

CO SIĘ WYDARZYŁO W KLASIE 2 A W PAŹDZIERNIKU?

Category : Aktualności

W październiku klasa 2a rozpoczęła zajęcia związane z realizacją trzech projektów:

  1. ,,Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”- ogólnopolski projekt z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień

Głównym celem jest wychowanie zdrowego, aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia.

W ramach realizacji modułów projektu wykonaliśmy owocowe szaszłyki, wykonaliśmy w grupach piramidę żywieniową oraz podzieliliśmy się przepisami na surówki. Powstały również piękne prace plastyczne o warzywach i owocach.

Braliśmy też udział w konkursie plastycznym „Trzymam formę z Mamą i Tatą”- czyli jak aktywnie spędzamy czas z rodziną. Pod kierunkiem wychowawcy powstały piękne prace, które otrzymały nagrody główne i wyróżnienia.

  1. „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”-ogólnopolski projekt edukacyjny dla klas I-III (innowacja pedagogiczna)

Celem projektu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania.

Klasa 2a wysłuchała czytanej przez wychowawcę lektury zawartej w I module „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Dzieci wypełniają skserowane wcześniej przez rodzica lekturniki, wykonali już zakładki do książki dla bliskich.

  1. „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?” -ogólnopolski projekt pod patronatem Uniwersytetu Dzieci.

Celem jest rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych, dbanie o przyrodę.

Rozpoczęcie projektu było możliwe po przeprowadzeniu dwóch 90- cio minutowych zajęć.

Pierwsze dotyczyły współpracy w grupie. Najfajniejsze okazało się wspólne wykonanie „jajkodromu” i sprawdzenie, czy jajko zostało odpowiednio zabezpieczone przed rozbiciem. Budowanie wież z kubeczków też pokazało dzieciom jak ważna jest współpraca.

Następne zajęcia dotyczyły emocji i radzenia sobie z nimi. W klasie pierwszej była radość, smutek. Teraz dzieci poznały strach, jego różne rodzaje oraz sposoby radzenia sobie ze strachem.

W październiku byliśmy w kinie w Cinema City Bonarka na filmie pt. „Mój przyjaciel Ulik” w ramach akcji „Kino za baterie”  (Lenka wraz z mamą dostarczyła nam 99 kg baterii plus inne dzieci, które systematycznie zbierają baterie).

Wykonaliśmy też prace plastyczne „Jesienne drzewa”, i „Liście klonu”- z wykorzystaniem kolorowych liści oraz prace w grupie „Przetwory na zimę”.

Oto efekty naszej pracy:

Wychowawca: Renata Tylek-Bebej


Archiwa