• -

KLASA 2 A Z WIZYTĄ W WODOCIĄGACH KRAKOWSKICH I W STRAŻY POŻARNEJ

Category : Aktualności

W dniu 21 listopada nasza klasa pojechała na warsztaty Akademii Kropelki w Wodociągach miasta Krakowa.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pani prowadzącej, która bardzo ciekawie wprowadziła je w bardzo ważny temat jakim jest uzdatnianie wody i jak ważną rolę w edukacji dorosłych odgrywają dzieci.

Następnie w formie pracy grupowej dzieci rozwiązywały krzyżówkę, rysowały do czego potrzebna jest woda i wspólnie ustalały w jaki sposób można oszczędzać wodę.

Dowiedziały się również czym jest obieg wody w przyrodzie, ile wody pitnej i jakie zbiorniki wodne są na Ziemi, czy woda słona nadaje się do picia, ile wody znajduje się w ciele człowieka.

Warsztaty bardzo się dzieciom podobały. W prezencie każdy dostał koszulkę, bidon i przypinkę.

Następnie wyruszyliśmy do Straży Pożarnej przy ul. Rzemieślniczej. Ten wyjazd zorganizował nam rodzic- p. Paweł Witkowski.

Zobaczyliśmy wozy strażackie, ich wyposażenie. Pan strażak pokazał nam strój, w którym strażacy gaszą pożar i opowiedział nam o pracy jaką wykonuje.

Następnie udaliśmy się do Bezpiecznego Domku, w którym obejrzeliśmy interaktywną prezentację na temat zachowania w sytuacji, gdy jest pożar, utrwaliliśmy wiadomości o telefonach alarmowych, znakach ewakuacyjnych. Braliśmy udział w scenkach, w których pokazywaliśmy w jaki sposób należy  powiadomić Straż Pożarną o sytuacjach,które zobaczyliśmy na filmikach edukacyjnych.

W Bezpiecznym domku dotykaliśmy ciepłych drzwi, widzieliśmy spaloną lodówkę i miejsca, w których dochodzi do pożaru czyli kuchnię i łazienkę oraz sprzęty, które mogą wywołać pożar.

Było dużo wrażeń, zwłaszcza, gdy został ogłoszony próbny alarm i strażacy po rurze zjeżdżali do akcji. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o ciężkiej pracy strażaka.

Nasz dzień obfitował w wiele wspaniałych przeżyć. Była WODA i był OGIEŃ.

mgr Renata Tylek-Bebej


Archiwa