• -

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE 2A

Category : Aktualności

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa.

Do naszej klasy przybyły misie, duże i małe. Wszystkie są ulubionymi przytulankami, zabawkami i pocieszycielami w smutku.

Nasze zajęcia zaczęły się od prezentacji misiów. Następnie wymienialiśmy znane z bajek i książek misie. Nie zapomnieliśmy o bohaterze książki, którą czytaliśmy w pierwszej klasie- Czarnym Nosku.

Obejrzeliśmy fragmenty bajek o Misiu Uszatku, Coralgolu, Paddingtonie oraz kochanym przez wszystkie dzieci Kubusiu Puchatku.

W grupach rozkodowywaliśmy temat dzisiejszych zajęć „Dzień Pluszowego Misia”. A potem każda grupa wyturlała swojego misia.

Kolejne zadanie to samodzielne odczytanie kodu i pokolorowanie pól na planszy. Potem sprawdzaliśmy znajomość alfabetu poprzez łączenie punktów. Oczywiście rozwiązaniem był miś.

Na zakończenie zajęć kolorowaliśmy misi korzystając z kart aplikacji QUIVER. Nasz pokolorowany miś ożył, kręcił się w swoim pojeździe lub smacznie spał. Było wiele radości.

Ten dzień spędziliśmy miło i przyjemnie. Razem z naszymi misiami.

A oto – historia niezwykłej maskotki

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Opracowanie wychowawca-Renata Tylek-Bebej


Archiwa