• -

4 LISTOPADA 2012

Category : Bez kategorii

Już po raz 15. odbyły się Targi Książki w Krakowie. Uczniowie klas 6 i 5 – wraz z nauczycielem bibliotekarzem wybrali się na tą imprezę, która trwała od 3 do 6 listopada. Odwiedziło Targi 539 wystawców, ponad 400 autorów oraz prawie 35 tysięcy zwiedzających.
Każdy z uczestników naszego wyjazdu, miał swój plan hali targowej oraz wypisane godziny i zaznaczone stoiska zbiórek całej grupy. Spotykaliśmy wielu znanych ludzi na Targach: o. Leona Knabita, aktora Artura Barcisia, który chętnie pozował do zdjęć oraz podpisywał swoją książkę. Spotkaliśmy także byłą modelkę i celebrytkę Agnieszkę Maciąg. Mieliśmy okazję kupić całe mnóstwo książek, po bardzo atrakcyjnych cenach – trudno czasem było się zdecydować na konkretny tytuł. Pełni wrażeń i mocno zmęczeni targowym gwarem, ale zadowoleni, wróciliśmy do domu.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci – Joanną Krzyżanek
Grupa uczniów – sympatyków biblioteki szkolnej, spotkała się w Dworze Czeczów z P. Joanną Krzyżanek. Dzieci rozmawiały z autorką na temat swoich ulubionych książek, które przyniosły z sobą na spotkanie. Autorka dzieliła się z nimi refleksjami na temat swoich ulubionych książek z dzieciństwa, oraz opowiadała o swoim pisarstwie.
Zrobiła także uczestnikom, niespodziankę. Wśród wszystkich rozlosowane zostały jej książki, które P. Joasia podpisała. Zbiory biblioteki szkolnej też wzbogaciły się o kolejną pozycję na „Półkę z autografem”.
Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z książkami Joanny Krzyżanek i poznania bliżej twórczości i samej postaci autorki.

mgr Lilianna Majda – Niezgoda


Archiwa