• -

21 – 25 LISTOPADA 2011

Category : Bez kategorii

W dniach 21 – 25 listopada 2011 roku trwały Obchody Dnia Pluszowego Misia: dla uczniów klas 0-3 oraz ich rodziców zorganizowane przez bibliotekarza
i przeprowadzone wraz z wychowawcami klas 0-3 oraz świetlicą szkolną.
W obchodach i towarzyszących imprezach, konkurach wzięło udział bezpośrednio 96 uczniów oraz 15 rodziców.
Z tej okazji zaproponowano i przeprowadzono:
– Konkurs plastyczny pt „Portret ukochanego Misia” dla klas 0-3.
Dzieci wykonały dowolną techniką przepiękne prace plastyczne. Były wśród nich rysunki misiów, wyklejanki, postaci misia z modeliny, masy solnej, kartonów, styropianu, materiału itp. Ze wszystkich prac złożonych na konkurs przygotowana została wystawa „W krainie misiów” na holu głównym szkoły, a plakaty przygotowane przez uczniów w klasach ozdobiły salę gimnastyczną.
– Konkurs czytelniczy dla klas II i III ze znajomości lektury „Kubuś Puchatek”. Konkurs rozgrywał się w dwóch etapach:1. – etap test ze znajomości lektury
2. – etap finałowy dla 8 najlepszych uczniów z klas 2 i 3 [po dwóch uczniów z każdej klasy].
Test rozwiązywali wszyscy uczniowie z klas 2 i 3. Jury, które sprawdzało prace było pod wielkim wrażeniem tak dobrej i dokładnej znajomości tekstu „Kubusia Puchatka”. W drugim etapie, który rozegrał się na sali gimnastycznej, przy licznej widowni klas drugich i trzecich, rywalizowali między sobą finaliści etapu klasowego, czyli dwóch uczniów, którzy z rozwiązanego testu osiągnęli największą liczbę punktów w danej klasie. Finał składał się z siedmiu konkurencji o różnym stopniu trudności. Były to: „krzyżówka”, „kalambury słowne”, „do kogo należą przedmioty?…”, „zagadki”, „mapka”, „dorysuj z zamkniętymi oczami ogon Kłapouchego”, „pokoloruj postaci
z książki”. Punkty dla swoich zawodników zdobywały także klasy. Dla nich przewidziana została konkurencja polegająca na wysłuchaniu opisu postaci
i poprawnej odpowiedzi – kogo ten opis dotyczył. Była to świetna zabawa dla całej publiczności.
– Konkurs dla rodziców – „Mój pluszowy Miś” – konkurs plastyczny lub literacki.
Rodzice, również przystąpili do konkursów. W konkursie plastycznym wykazali się talentami malarskimi, pomysłowością w wykonaniu prac i pełnym zaangażowaniem
w realizacji tematu konkursowego. Wykazali też ogromne talenty literackie.
Do konkursu literackiego zgłoszone zostały 4 prace. O ich kunszcie można się przekonać czytając utwory zamieszczone poniżej. Autorkami prac są: p. Ewa Wiercichowska-Banach, p. Urszula Trzebunia, p. Anna Kowalska, p. Jadwiga Madej
-Wystawa ukochanych maskotek misiów.

   MIŚ – PRZYJACIEL RODZINY

    MÓJ PLUSZOWY MIŚ

MIŚ

ZAPOMNIANY MIŚ

Uczniowie przynieśli pluszowe maskotki misiów różnych rozmiarów, koloru
i gatunków oraz książki i czasopisma o tematyce misiowej, które posłużyły do wykonania szkolnej wystawy na terenie szkoły i w bibliotece szkolnej.
W ostatnim dniu obchodów zostały ogłoszone wyniki wszystkich konkursów
i wręczone przez p. Dyrektor Ewę Kazberuk nagrody. Oczywiście galę uświetniły występy klas. Można było usłyszeć znane piosenki: „Jadą, jadą misie” czy „Pluszowe niedźwiadki”
Impreza wszystkim się bardzo podobała i w jej przebieg bardzo mocno zaangażowali się rodzice i opiekunowie naszych uczniów. Szkoła w tych dniach naprawdę należała do pluszowego misia. Duże podziękowania należą się Rodzicom naszych uczniów za pełne zaangażowanie, zrozumienie i zabawę. Wszystkim Rodzicom organizator imprezy przyznał nagrodę: Dyplom dla Rodziców.

mgr Lilianna Majda – Niezgoda


Archiwa