• -

8 LUTEGO 2012

Category : Bez kategorii

08.02.2012 – nauczyciel bibliotekarz wraz z p. Barbarą Faron zorganizował wyjazd razem z grupą kółka teatralnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących na ul. Tynieckiej 6
w Krakowie. Nasi uczniowie wystawili jasełka dla uczniów szkoły. Po przedstawieniu uczniowie z klas IV – VI [22 uczniów] uczestniczyli w warsztatach nauki pisania i czytania alfabetu Braille’a, które przeprowadziła p. Magdalena Gatlik – nauczyciel bibliotekarz pracujący z osobami niewidomymi, na co dzień.
Dla naszych uczniów była to bardzo ciekawa lekcja – uczyli się pisać litery alfabetem Braille’a, próbowali odczytywać krótkie teksty, oglądali książki drukowane dla niewidomych, a także dowiedzieli się jak należy właściwie pomagać w życiu codziennym osobie niewidomej, gdy ta zwróci się z prośbą o pomoc lub gdy zauważymy, że czuje się ona niepewnie lub jest zdezorientowana. Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o książkę napisaną dla osób niewidomych i słabowidzących. Wszyscy czytelnicy będą mogli poćwiczyć czytanie „palcami” a nie tylko wzrokiem.

mgr Lilianna Majda – Niezgoda


Archiwa