• -

SPOTKANIE W DWORZE CZECZÓW Z P. MAŁGORZATĄ FLIS GRAFIKIEM –ILUSTRATORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

Category : Aktualności

W dniu 13.03 klasa 1a, 1b i 1c spotkała się w Dworze Czeczów z p. Małgorzatą Flis grafikiem –ilustratorką książek dla dzieci dla WYDAWNICTWA LITERATURA.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części.

W pierwszej części pani Małgorzata przybliżyła dzieciom historię ilustracji (wykład został zilustrowany odpowiednimi slajdami), pokazała warsztat ilustratora i narzędzia pracy grafika w rozmaitych technikach malarskich i rysunkowych z wykorzystaniem komputera włącznie. W tej części uczniowie mogli wykazać się bystrością i spostrzegawczością podczas rozwiązywania zagadek rysowanych przez p. Małgorzatę na dużych kartonach. Poznali również możliwości programów graficznych – dzieci miały możliwość popróbowania pracy piórem i tabletem.

 W drugiej części odbyły się warsztaty. Dzieci dostały teksty wierszy np. „Na kanapie”. Po przeczytaniu przyklejały karteczki na kartonie. Następnie wykonywały ilustrację do wiersza. Na zakończenie wszystkie prace zostały zestawione (wernisaż prac) i wspólnie omówione.

Spotkanie z panią Małgorzatą Flis przybliżyło dzieciom pracę ilustratora, dzieci zobaczyły w jaki sposób można stworzyć okładkę książki, dowiedziały się co to jest „światło” książki oraz poznały możliwości programu komputerowego PHOTO SHOP.

Taka forma zajęć pozwala odkrywać uzdolnienia, zachęca do rozwijania talentów plastycznych  i poszerzania zainteresowań dzieci oraz ich twórczego działania w myśl Nowej Podstawy Programowej.

Foto-relacja ze spotkania w Dworze Czeczów

Opracowanie artykułu oraz zdjęcia: Renata Tylek


Archiwa