• -

NASZA „ZIELONA SZKOŁA” W WYGONINIE

Category : Aktualności

Od 27 lutego byliśmy dwa tygodnie we wspaniałym ośrodku położonym w kompleksie leśnym, w otoczeniu jezior, na pograniczu Pojezierza Kociewskiego i Kaszub, w malowniczym Wygoninie. Czekały tam na nas liczne atrakcje. Choć mieliśmy codziennie lekcje, dużo też wypoczywaliśmy. Już od rana czekały na nas niespodzianki: spacery do lasu, nad jeziora, do parku linowego, jeździliśmy na quadach. Były też wycieczki autokarowe do Szymbarku, gdzie znajduje się dom do góry nogami, słynny nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Wrażenie było niesamowite, niektórym kręciło się w głowach i bali się schodzić po schodach. Ale warto było to obejrzeć. Uczyliśmy się również kaszubskich słów i piosenek. Następna wycieczka była do Kościerzyny na basen, zjeżdżalnię i jacuzzi. Było świetnie. Oprócz atrakcji poza ośrodkiem, codziennie bawiliśmy się na placu zabaw w pięknym sosnowym lesie. Oddychaliśmy wspaniałym, świeżym powietrzem. Często towarzyszyły nam w zabawach pieski pana dyrektora, Nesca i Buffi. Dopisywały nam apetyty, bo kuchnia była smaczna i urozmaicona. Podróż pociągiem była dla nas wielką frajdą, zwłaszcza, że w drodze powrotnej spaliśmy w kuszetkach. Choć tęskniliśmy za  rodzicami, to jednak było nam tam bardzo dobrze i chcielibyśmy jeszcze powrócić do Wygonina.

Katarzyna Kerep


Archiwa