• -

BASEN W KLASACH PIERWSZYCH

Category : Aktualności

Uczniowie klasy I a, I b i I c od września 2011 roku uczęszczają na zajęcia nauki pływania do Solnego Miasta Wieliczka.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek i trwają 45 minut. Dzieci są przydzielone do grup bardziej i mniej zaawansowanych, w których doskonalą umiejętności pływania. Nie czują lęku i swobodnie poruszają się w wodzie, czego efektem jest pływanie na brzuchu i na plecach czy skoki do głębokiej wody bez dodatkowych desek i skrzydełek. Oprócz nauki pływania, instruktorzy organizują dzieciom czas na swobodną zabawę. Mają wtedy możliwość korzystania ze zjeżdżalni lub jacuzzi.

Pływanie rozwija siłę, wytrzymałość, zwinność, szybkość, koordynację ruchową. Powoduje poczucie pewności siebie, kształtuje umiejętność przebywania w grupie, współdziałania, kształtuje umiejętność rywalizacji. Posiadanie umiejętności pływania daje poczucie bezpieczeństwa przebywania w wodzie, daje możliwość podejmowania nauki innych sportów związanych ze środowiskiem wodnym w sposób bezpieczny. Dlatego dzieci bardzo chętnie i radośnie uczestniczą w tych zajęciach.

                                                                                                    Opracowała

Ewa Miłaszewska

                                                                 wychowawca klasy I b


Archiwa