• -

Z WIZYTĄ U JASKINIOWCÓW

Category : Aktualności

„Czary mary, pampa lary,

niech otworzy się jaskinia tam,

gdzie ludzkość się zaczyna”

– tym magicznym zaklęciem dzieci przeniosły się do epoki jaskiniowców.

Pierwszaki zaprosiły również do wspólnej zabawy swoich młodszych kolegów, którzy przybyli na Dzień Otwarty naszej szkoły. Na początek wszyscy przywitali się muzycznym pląsem w kręgu. Później uczniowie zrobili papierowe kule „kamienie”, które posłużyły do zabaw ruchowych takich jak podrzucanie kamieni, przekładanie pod kolanem, skoki przez „kamień”, noszenie „kamienia” na plecach, przekładanie z ręki do ręki. Następnie dzieci ułożyły kamienny stos, wokół którego odprawiały rytuały związane z polowaniem. Była to zabawa „Gili, gili”, która się dzieciom bardzo podobała. Przy dźwiękach muzyki dzieci odtańczyły taniec myśliwych, a następnie nadawały sygnały- były to zabawy integracyjne. Po zabawie dzieci pracowały w grupach. I GRUPA – ustawiła tor przeszkód dla jaskiniowców, II GRUPA- rysowała strój dla jaskiniowca, a III GRUPA- wymyślała menu dla jaskiniowców. Pierwszoklasiści wspierali swoich młodszych kolegów, pomagali im i zachęcali do zabawy. Na zakończenie każdy dostał słodki upominek i wszyscy w kręgu wspólnie się pożegnali.

 A tak wyglądała ta wspaniała, wspólna zabawa:

 

 Opracowanie artykułu i zdjęcia wychowawca klasy 1a- Renata Tylek


Archiwa