• -

WSPOMNIENIA O JANIE PAWLE II – UROCZYSTY APEL PRZYGOTOWANY PRZEZ UCZNIÓW KL. I C

Category : Aktualności

OJCZE ŚWIĘTY, JANIE PAWLE  II

Jeśli miłość do Ciebie, to bezgraniczna,
Jeśli pamięć o Tobie, to na zawsze,
A jeśli wiara,
To taka jak Twoja:
Zdolna góry przenosić,
Ludzi jednoczyć,
Zmieniać oblicze ziemi.

 Wspomnienia o Janie Pawle II

 Pod takim hasłem 2 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z siódmą rocznicą śmierci naszego rodaka – Karola Wojtyły.

 Uczniowie klasy I c zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przygotowany  pod kierunkiem wychowawczyni – Barbary Pacury. Podczas apelu została wszystkim obecnym przybliżona postać wybitnego Polaka – pierwszego papieża Słowianina, jego nauka oraz zasługi dla Polski, Europy i świata.

Dzieci  recytowały wiersze, czytały fragmenty tekstów dotyczące pontyfikatu Jana Pawła II, śpiewały piosenki. W programie wykorzystano projektor multimedialny, dzięki któremu uczniowie, nauczyciele oraz goście mogli obejrzeć fotografie przedstawiające Ojca Świętego. Na ekranie, widzieliśmy znów uśmiechnięte Jego oblicze.

 Minutą ciszy uczciliśmy Jego pamięć. Na zakończenie uczniowie odśpiewali ulubioną pieśń oazową Papieża – „Barkę”.

 „ Ludzie których kochamy nie umierają,

ale pozostają w naszych sercach ”

 

  Tekst i zdjęcia : wychowawca  kl. I c  – Barbara Pacura


Archiwa