• -

„DNI WIOSENNE” – DZIEŃ OTWARTY W KLASIE I C

Category : Aktualności

16 kwietnia w budynku szkolnym przy ul. Sucharskiego  odbyły się dni otwarte dla  dzieci sześcioletnich i siedmioletnich oraz  ich rodziców i opiekunów.

Wychowawczyni klasy I c – Barbara Pacura przygotowała dla dzieci różnorodne zabawy dydaktyczne pod hasłem : „ Dni wiosenne”. Uczniowie rozpoznawali na plakatach  pory roku , a następnie dopasowywali do nich obrazki, przedstawiające charakterystyczne ich cechy. Dzieci chętnie opowiadały o obecnej porze roku.

 Wiele śmiechu i radości sprawiła im zabawa w „Słucham mojego słowa” doskonaląca słuch i refleks. Każdy uczeń otrzymał karteczkę, na której był zapisany wyraz z wiersza. Nauczyciel głośno czytał wiersz pt.: „ Dni wiosenne ”. W tym czasie uczeń, słysząc swoje słowo podnosił karteczkę do góry. Uczniowie prezentowali również swoje umiejętności czytania tekstu.

 Następnie dzieci uczestniczyły w zabawie doskonalącej spostrzegawczość „Czego nam brakuje”. Wybrany uczeń dokładnie przyglądał się obrazkom, odwracał się , a pozostali uczniowie zamieniali kolejność obrazków lub zabierali jeden z nich. Wybrany uczeń miał za zadanie ułożyć obrazki w prawidłowej kolejności lub też powiedzieć , której ilustracji brakuje.

 Na koniec dzieci prezentowały swoje umiejętności matematyczne. Otrzymywali zapisanie na kartkach działania na dodawanie i odejmowanie w zakresie 10. Zadanie polegało na doklejeniu tylu motyli (po znaku równości), aby działanie było prawidłowe.

 A tak się bawiliśmy:

wychowawca  klasy  I c :  Barbara  Pacura


Archiwa