• -

PIERWSZACZKI NA ZIELONEJ SZKOLE W PORĄBCE

Category : Aktualności

W  dniach  od  23.04.  do  30.04.2012 r.  uczniowie  z  klasy  I  a ,  I  b  i  I c przebywali  na  „  Zielonej  Szkole ” w  Domu  Wczasów  Dziecięcych  w  Porąbce.

W  czasie  trwania  turnusu  uczniowie realizowali  :

–  program   kształcenia  zgodnie  z  planem  dydaktyczno – wychowawczym ,

–  zajęcia dydaktyczne organizowane  w formie pozaklasowej, według programu autorskiego DWDz –  „Wiosna w Beskidach”  , który  został przygotowanym  przez  kadrę  placówki , w  której  przebywały  dzieci.

Realizacja programu w zakresie edukacji regionalnej i ekologicznej odbywała się poprzez :

–  poznanie miejscowości ,

–  zwiedzanie Izby Regionalnej w Porąbce ,

– oglądanie  przeźroczy – „ Porąbka i okolice ”,

–  poznanie kultury regionu oraz folkloru beskidzkiego – warsztaty taneczno-muzyczne,

–  przyjęcie pierwszaczków do grona Beskidzkiej Braci,

–  spacery rekreacyjne na łonie natury,

–  marsz na orientację z elementami edukacji ekologicznej i zasadami pierwszej pomocy,

–  warsztaty , konkursy i zabawy związane z „ DNIEM ZIEMI ”.

Uczniowie każdego dnia odbywali piesze wędrówki po malowniczej miejscowości położonej wśród szczytów Beskidu Małego. Obok wycieczek i spacerów organizowane były różnorodne zajęcia rekreacyjno – rozrywkowe tj.: konkursy, gry w piłkę nożną, „karaoke”, bal przebierańców, ognisko z pieczeniem kiełbasek i dyskoteki. Po wieczornej toalecie wychowawcy czytali dzieciom bajki na dobranoc.

Dzieci  również aktywnie brały udział w  zajęciach  kształtujących  i  rozwijających  zainteresowania  oraz  zdolności  poznawcze, w  zajęciach  plastycznych , muzycznych , tanecznych , które  rozwijały  ich kreatywność  oraz  postawę  twórczą. Podczas pobytu na „ Zielonej Szkole ” poszerzali  swoją wiedzę oraz umiejętności.

Wszystkim niezapomnianych wrażeń dostarczyła całodniowa wycieczka autokarowa do Studia Filmów Animowanych w Bielsku – Białej. Dzieci poznały etapy powstawania animowanego filmy i obejrzały w sali kinowej bajki tj.: „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „W Bocianowie”. Niespodzianką dla dzieci była wizyta w Figloparku – krainie zabaw dla dzieci.

Uczniowie  trzech klas pierwszych wspaniale się integrowali i chętnie ze sobą współpracowali. Z wielką radością na zakończenie turnusu pierwszoklasiści odbierali nagrody oraz dyplomy za udział wielu konkursach z rąk p. dyrektora Domu Wczasów Dziecięcych.

Zielona Szkoła w Porąbce była wspaniałą  i niezapomnianą przygodą !!!

 wychowawca  klasy  I c :  Barbara  Pacura


Archiwa