• -

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

Category : Aktualności

W dniu 27 kwietnia 2012r. klasa „0” odbyła bardzo interesującą wycieczkę do  STRAŻY POŻARNEJ . Celem wizyty było zapoznanie uczniów z pracą strażaków jak również wdrażanie dzieci do właściwych zachowań w czasie zagrożenia. Dzieci miały okazję poznać sprzęt, pomieszczenia oraz pracę i umiejętności strażaków. Nie zabrakło również pokazu wyjazdu do  prawdziwego pożaru. Panowie strażacy zaprezentowali nowoczesny sprzęt strażacki oraz omówili dzieciom zasady jego działania. Bardzo ciekawie opowiadali, na czym polega praca strażaka.  Zostaliśmy oprowadzeni po budynku straży. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się działaniu sprzętu strażackiego, co zrobiło na nich ogromne wrażenie. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się wozy strażackie. Każdy miał możliwość wsiąść i zobaczyć jak  samochody wyglądają wewnątrz. Ciekawą atrakcję stanowiła  wieża do ćwiczeń, która mierzyła kilkadziesiąt metrów. Dzieci miały okazję wejść na bezpieczną wysokość  i zobaczyć okolicę z innej perspektywy. Najwięcej emocji wzbudziła rura, po której strażacy zjeżdżają szybko i sprawnie na wezwanie. Panowie strażacy chętnie demonstrowali dzieciom zarówno działanie sprzętu jak i swoją sprawność. Wizyta w Straży była bardzo ciekawa, pouczająca i atrakcyjna.

Opracowała : Magdalena Zadwórna


Archiwa