• -

KLASA I B POZNAJE GRÓD KRAKA

Category : Aktualności

16 maja klasa I b w ramach poznawania swojego miasta wybrała się na wycieczkę do grodu Kraka. Ulicą Wiślną podążaliśmy na Rynek Główny. Tu dzieci nazywały znajdujące się zabytki. Podziwiały Sukiennice, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, Wieżę Ratuszową, a także ogromną głowę z brązu, która została tu sprowadzona w październiku 2005 roku i wykonana przez Igora Mitoraja. Wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej , a potem legendy ” O mariackim hejnale”, która wyjaśnia nagle urywającą się melodię. Poznaliśmy również legendę ” O dwóch wieżach i dwóch braciach”, a następnie drogą królewską zmierzaliśmy pod Wawel. Spacerowaliśmy bulwarami wiślanymi i dotarliśmy do Smoka Wawelskiego. Znamy tego bohatera z kolejnej legendy „O smoku wawelskim i mądrym szewczyku”.

  Tu mieliśmy czas wolny na zjedzenie śniadania, zrobienia drobnych zakupów i odpoczynku.

Oto krótka fotorelacja:

                                                               Opracowała Ewa Miłaszewska

                                                                                            wychowawca klasy I b


Archiwa