• -

KLASY PIERWSZE W STRAŻY POŻARNEJ

Category : Aktualności

25 maja klasy I odwiedziły VI oddział Straży Pożarnej w Nowym Bieżanowie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaka jak również kształtowanie właściwych zachowań w czasie zagrożenia.  W trakcie zwiedzania obiektu dzieci zobaczyły wozy strażackie, do którego mogły wejść, nowoczesny sprzęt i narzędzia  jakimi posługują się strażacy podczas swojej trudnej i niebezpiecznej pracy. Zobaczyły sposób zakładania i działania maski tlenowej, ubiór i wyposażenie strażaka, wieżę ćwiczeniową. Panowie strażacy ciekawie opowiadali o pracy strażaka jak również oprowadzili nas po obiekcie. Zobaczyliśmy pracę dyżurnego czyli  pana przyjmującego zgłoszenie o wypadku czy pożarze. Dowiedzieliśmy się, że w tej jednostce pożarnej pracuje ponad siedemdziesięciu strażaków i  jedyna kobieta, która wspiera i instruuje podczas zagrożenia chemicznego. Wizyta bardzo podobała się dzieciom, a niektórzy już marzą, by zostać dzielnym strażakiem.

Opracowała Ewa Miłaszewska

wychowawca klasy I b


Archiwa