• -

DZIAŁANIA EDUKACYJNE ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM DO KONKURSU „ŚNIADANIOWA KLASA” PRZEPROWADZONE W KLASACH II i III OD 26.09. DO 17.10.2012 r. POD OPIEKĄ WYCHOWACÓW ORAZ ZAANGAŻOWANIU WSZYSTKICH RODZICÓW

Category : Konkursy

 Uczniowie klas 2 i 3 naszej szkoły wzięli udział w trzeciej edycji konkursu „Śniadaniowa klasa”, który w tym roku objął swoim zasięgiem całą Polskę. Konkurs jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu „Śniadaniowa klasa” promującego zasady zdrowego odżywiania.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie i udokumentowanie zdrowego, drugiego śniadania w klasie. Wspólny posiłek był poprzedzony zajęciami na temat zdrowego odżywiania. Efekty z przygotowania wspólnego posiłku w szkole zostały utrwalone poprzez zdjęcia.

Klasa 2a pod kierunkiem wychowawcy Renaty Tylek oraz z pomocą rodziców p. Anny Małysy oraz p. Agnieszki Nawrot wykonała drugie śniadanie w dniu 16.11.2012 r. Produkty do wykonania śniadania przygotowali uczniowie ze swoimi rodzicami. Uczniowie pisali również hasła i wierszyki dotyczące zdrowego odżywiania i mocy jaką daje drugie śniadanie!          

wychowawca kl. 2a mgr Renata Tylek

Klasa II b dwukrotnie uczestniczyła w zajęciach zdrowego odżywiania, „Dobre i złe składniki w naszym pożywieniu”. Podczas drugiego spotkania gościliśmy kucharza, który przeprowadził pogadankę o najważniejszym posiłku dnia, czyli śniadaniu i z jakich składników powinno się je przygotować.

 

 

 

 

 

 

                      Po takiej dawce wiadomości i przy udziale naszego gościa oraz mamy Mateusza przystąpiliśmy do wykonania drugiego śniadania w klasie.

wychowawca klasy 2b mgr Ewa Miłaszewska

 

Działania edukacyjne w klasie III b było stworzenie piramidy żywieniowej, indywidualne zapisywanie jadłospisu w okresie tygodniowym, pogadanka na temat wartości odżywczych poszczególnych produktów i posiłków, przygotowanie śniadania- poczęstunek pani dyrektor, pani sekretarki, pani woźnej, pani pielęgniarki, pani ze sklepiku szkolnego oraz innych nauczycieli, zapoznanie z zasadami savoir vivru- nakrywanie stołu, owocowo-warzywny quiz klasowy – zagadki, rebusy, układanki, odkrywanie smaku owoców i warzyw z zasłoniętymi oczami  (królową wiedzy i smaku została Kamila Kowalska), przygotowanie sałatki owocowej – poczęstunek szóstoklasistów, stworzenie klasowego regulaminu „Dbam o swoje zdrowie” w wersji rysunkowej. Efekty pracy trzecioklasistów zostały umieszczone w albumie, który wysłaliśmy do organizatora konkursu „Śniadaniowa klasa”. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie, a w szczególności paniom Gastoł i Wincencik, które pomagały dzieciom przygotowywać kanapki. Teraz pozostało nam tylko oczekiwanie na wyniku tego jakże edukacyjnego konkursu.

 

wychowawca klasy 3b mgr Marta Biernat

W klasie III A były prowadzone zajęcia pod nazwą „Śniadaniowa klasa”. Dzieci rozmawiały na temat zdrowej żywności, wykonały piramidę żywieniową, a także zaprojektowały dla siebie czapki kucharskie. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pięknych, kolorowych i bardzo smacznych kanapek.

 wychowawca klasy 3a mgr Katarzyna Kerep

O wynikach poinformujemy w grudniu, gdy tylko pojawi się informacja od organizatora konkursu.

 


Archiwa