• -

KONKURS RECYTATORSKO-PLASTYCZNY „OBLICZA JESIENI”

Category : Konkursy

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 61 w Krakowie zaprosiła uczniów klas I-IV do udziału w konkursie, którego tematem była jesień, pora roku tak często opisywana i malowana przez wybitnych twórców. Jej oblicza są różne – od złotej, poprzez odcienie brązów i czerwieni, do mgieł otulających przestrzeń wokół człowieka. Obserwujemy jej piękno i różnorodność.

Celem konkursu było stworzenie wychowankom możliwości konfrontacji osiągnięć plastycznych oraz zaprezentowanie w gronie rówieśników wierszy opisujących piękno jesieni.

Naszą szkołę w konkursie recytatorskim reprezentowali uczniowie klasy III b: Monika Nowak, Filip Gastoł i Przemysław Kapera, którzy przygotowali recytację jesiennych wierszy, ich rodzice zaangażowali się i wykonali  piękne jesienne stroje i rekwizyty. Jury brało pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację głosową tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Niestety w tej kategorii nie udało nam się zdobyć nagrody.

W konkursie plastycznym reprezentowali nas uczniowie klas I-III. Na konkurs napłynęły 93 prace z 7 placówek oświatowych. Jury konkursu oceniając prace plastyczne brało pod uwagę: realizację tematu, estetykę wykonania pracy oraz ciekawą technikę i interesujące ujęcie tematu. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie naszej szkoły:

I miejsce Filip Gastoł z klasy III b, opiekun Marta Biernat

III miejsce Kamila Kowalska z klasy III b, opiekun Marta Biernat

wyróżnienie Aleksandra Litwin z klasy II a, opiekun Renata Tylek.

 Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa