• -

WARSZTATY CERAMICZNE KLASY II B

Category : Aktualności

23 listopada klasa II b wraz z wychowawczynią uczestniczyła w warsztatach ceramicznych w Dworze Czeczów. Tematem wykonania prac były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci zdecydowały się na wykonanie anioła, który będzie ozdobą stołu wigilijnego. Pani Łucja, plastyk naszego domu kultury udzieliła dokładnej instrukcji wraz z pokazem wykonania postaci. Każde dziecko dostało kawałek gliny, dzieliło na trzy części, z których uformowało głowę, skrzydła i tułów, by następnie wykonać włosy. Niektórzy zrobili też drobne ozdoby. Tak wykonane anioły zostaną wypalone i samodzielnie pomalowane farbami według pomysłów dzieci. Na koniec pani Łucja wykona ostatnią czynność upiększającą, czyli zeszklenie.

Opracowanie Ewa Miłaszewska

                                                                                                              Zdjęcia pani Kinga Sopel


Archiwa