• -

ZABAWA ANDRZEJKOWA W KLASIE II B

Category : Aktualności

30 listopada klasa II b uczestniczyła wraz z wychowawczynią w zabawie andrzejkowej. Najpierw ozdobiliśmy salę balonami i ustawiliśmy stoliki, tak, by stworzyć wielki, wspólny stół. Na nim ułożyliśmy słodki poczęstunek.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od zabawy przy muzyce, a gdy umilkła, najbliżej stojące obok siebie dzieci miały za zadanie podać swoją dłoń i powiedzieć sobie coś miłego. Następnie każde dziecko dostało do zrobienia matematyczną zagadkę, której hasłem było „Andrzejkowe wróżby”. Następnie wspólnie rozmawialiśmy o zwyczajach i wróżbach andrzejkowych. Po czym rozpoczęły się wróżby : „Magiczne liczby”, przebijanie serc,  układanie butów od najdalszego kąta w klasie do progu, wróżba z wykorzystaniem 4 talerzy, konkurs tańca z krzesłami, na gazecie w parach i z balonem między głowami. Na koniec każdy wybierał sobie balon, który podrzucał, odbijał i tańczył w rytm muzyki, by wreszcie go przebić i odczytać zawartą w nim niespodziankę. Mogła to być podróż, poznanie nowego kolegi, otrzymanie prezentu lub bycie szczęśliwym.

W zeszytach napisaliśmy krótką notatkę i indywidualną ocenę zajęć. To był miły i udany dzień.

Opracowanie mgr Ewa Miłaszewska


Archiwa