• -

I EDYCJA KONKURSU „BEZPIECZNIE W SZKOLE, W DOMU I NA ULICY”

Category : Konkursy

Dwór Czeczów zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w I edycji konkursu „Bezpiecznie w szkole, w domu i na ulicy”. Składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna była poprzedzona pogadankami dotyczącymi bezpieczeństwa i zostały przeprowadzone przez Policję i Straż Miejską w naszej szkole.

                21 listopada odbył się test wiedzy. Wcześniej wychowawcy klas wytypowali dwuosobowe drużyny, które indywidualnie zmagały się w konkurencjach sportowych i teście wiedzy. Następnie zostały podliczane wspólnie zdobyte punkty dla klas. Test składał się z dwudziestu czterech pytań i  dotyczył bezpiecznego zachowania się w szkole, w domu i na ulicy. Następnie w sali gimnastycznej odbyły się zawody sprawnościowe dla klas I – III oraz IV- VI. Do pokonania był tor przeszkód, liczony na czas, taki sam jaki jest przeprowadzany w służbach mundurowych. Był to bieg między pachołkami, wahadło, dwa /co najmniej/brzuszki, rzut piłką lekarską, przeciągnięcie szarfy wzdłuż ciała i bieg do mety. Wspaniale poradzili sobie uczniowie klas młodszych, którzy byli wielokrotnie chwaleni przez prowadzących funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.

                Po zmaganiach powróciliśmy do Dworu Czeczów, gdzie reprezentanci klas i ich opiekunowie zostali poczęstowani słodkościami i sokiem.

                Następnie w sali balowej zostały rozdane nagrody przez panią Igę Lipiec w towarzystwie miłych funkcjonariuszy. Były to indywidualne nagrody w postaci gier dydaktycznych i dyplomów oraz nagrody pocieszenia.

Oto nasi zwycięzcy:

w klasach I – III :

I miejsce Oliwia Szewczyk i Jakub Basista z klasy II b  wychowawca Ewa Miłaszewska

II miejsce Natalia Wadas i Wojciech Zając z klasy I b  wychowawca Katarzyna Ptak

III miejsce Anna Mroczkowska i Natalia Szymańska z klasy III a  wychowawca Katarzyna Kerep

w klasach IV – VI :

I miejsce Karolina Furmańska i Agnieszka Pałka z klasy VI c  wychowawca Lidia Salawa

II miejsce Justyna Michałek i Marcin Potoczny z klasy V a  wychowawca Monika Kasprzyk

III miejsce Jakub Bącal i Agnieszka Wiśniewska z klasy VI a  wychowawca Jarosław Dzierżak

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję i zapraszam za rok do kolejnych zmagań. Koordynatorem konkursu była pani Jadwiga Puto.

Opracowanie i zdjęcia Ewa Miłaszewska


Archiwa