• -

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „ŚNIADANIOWA KLASA”

Category : Konkursy

Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły wzięli udział w III konkursie i pierwszej ogólnopolskiej edycji „Śniadaniowa klasa”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez uczniów i nauczyciela zdrowego i pożywnego drugiego śniadania w klasie, a także odpowiednie udokumentowanie swojej pracy. Mogły to być zdjęcia, prace plastyczne, wierszyki itp.

            Tegoroczna edycja okazała się rekordowa pod względem liczby nadesłanych prac oraz liczby uczestników: 9 500 uczniów z 520 szkół.

            Jest nam bardzo miło, że uczniowie klasy II b pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Miłaszewskiej zdobyli wyróżnienie. Dzieci uczestniczyły w pogadance o zdrowym odżywianiu, spotkaniu z kucharzem, poznały historię kanapki. Stworzyliśmy piramidę żywienia, planszę złych i dobrych składników naszego pożywienia oraz menu śniadaniowe. Następnie przystąpiliśmy do wykonania zdrowych, kolorowych kanapek i sałatek owocowych, które ze smakiem spożyliśmy. Nie zabrakło też smacznych soków. Efekty naszej pracy zostały umieszczone w albumie, pięknie ozdobionym aplikacjami zdrowego odżywiania i wierszami dzieci.

            Teraz oczekujemy na odbiór nagrody, którą ma być sprzęt sportowy przeznaczony dla szkoły w postaci piłek do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Każde dziecko otrzyma pojemnik na śniadanie, natomiast rodzic kalendarz kuchenny, drobny gadżet trafi też do każdego uczestnika konkursu. Fundatorem, inicjatorem, pomysłodawcą i organizatorem konkursu są Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej.

            Wszystkim dzieciom gratuluję wspaniałej nagrody, a rodzicom składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wkład pracy, indywidualne podziękowania kieruję do  pani Kingi Sopel za plastyczną oprawę naszej pracy konkursowej.

Opracowała Ewa Miłaszewska

                                                                                  wychowawca klasy II b


Archiwa