• -

JESIENNE PRACE UCZNIÓW KLASY 2A

Category : Aktualności

Życie jak jesień, coś w nim z błysków lata
Z uśmiechów słońca przez mgły i szarugi
Z złotawych błysków wśród szarego świata
Z kwiatów co nigdy nie kwitną raz drugi…

 Kończy się jesień – piękna i kolorowa pora roku. Jesień kojarzy nam się z okresem zbiorów, z radosnym czasem gromadzenia plonów ludzkiej pracy. W przyrodzie zachodzą zmiany- żółkną i opadają liście drzew, pojawia się niepowtarzalne babie lato. W parku i lesie można zbierać dary jesieni i rozkoszować się pięknem otaczającej nas przyrody. W końcu jednak dni stają się coraz krótsze, chłodniejsze i dżdżyste. Ptaki odlatują do ciepłych krajów, a zwierzęta szykują się do zimowego snu. Kiedy spadną ostatnie liście buków zaczyna się stan uśpienia. Ta piękna pora roku jest inspiracją dla artystów tych dużych i tych małych. Uczniowie klasy 2a przedstawili jesień w swoich pracach plastycznych wykonanych różnymi technikami. Wykorzystali również różne dary jesieni. Oto Jesień widziana oczami dzieci.

Opracowała Renata Tylek


Archiwa