• -

NIEZWYKŁA LEKCJA W NIEZWYKŁYM MIEJSCU

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 6c uczestniczyli w ciekawej lekcji historii w Galerii-Antykwariacie bieżanowskiego kolekcjonera pana Marka Sosenko. Podczas spotkania mieli możliwość zapoznania się z bogactwem zbiorów. W kolekcji pana Marka Sosenko znajduje się ok. 700 tys. pocztówek / najbogatszy zbiór w kraju/, z których niektóre mogli uczniowie zobaczyć na wystawie „ Odrodzenie Polski”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się unikatowa kolekcja zabawek. Jednak największą ciekawość wzbudził Gospodarz spotkania, który w pewnym momencie pojawił się w mundurze austriackiego oficera  cesarskiej armii z czasów I wojny światowej i ciekawie opowiadał o pamiątkach z przeszłości. Lekcja  pośród  niezwykłych zbiorów w Galerii pana Marka Sosenko to ciekawa wycieczka w dawne czasy…

Opracowanie Lidia Salawa


Archiwa