• -

WIZYTA UCZNIÓW KLASY III b W KINIE

Category : Aktualności

Uczniowie klasy III b wybrali się do Cinema City BONARKA na film „Królestwo zwierząt”. Cały pokaz trwał  3 godziny i składał  się z kilku etapów. Zaczął się od sali, w której widzowie oglądali film w konwencji 3D. Trzecioklasiści usłyszeli tam o wpływie natury na rozwój techniki, o tym jak umiejętności ptaków zaważyły na rozwoju lotnictwa. Dzieciom spodobała się szczególnie następna sala – sala tańca. Usłyszeły w niej opowieść o umiejętnościach wokalnych zwierząt i o tym jak ludzie je naśladują. Wszystko to przy dźwiękach muzyki i świetle reflektorów. Najciekawsze jednak nastąpiło w momencie kiedy aktor – Włoch – z ekranu kinowego zachęcał dzieci do aktywności ruchowej. I sala zareagowała. Słychać było odgłosy zwierząt naśladowane przez widzów. Uczniowie podnieśli  się z foteli, by naśladować ich ruchy. Po sali tańca poszli do sali inspiracji, w której dzieci wzruszały się opowieścią o tym, jak miłośnicy orangutanów przywracają je środowisku naturalnemu, z którego zostały wyrwane. Po opowieści o małych małpkach nadszedł czas na ekscytujące słuchowisko o dzieciach, które poleciały do dżungli i przeżyły tam mnóstwo ekscytujących przygód. Dla współczesnych dzieci słuchowisko jest unikatowym zjawiskiem i trudno było się im tam skupić. Największe wrażenie wywarła na dzieciach sala ruchu, w której czekały ekscytujące doznania. Wpłynęli łodzią podwodną na rafy koralowe i okazało się, że ich fotele się pochyliły, że pryska na nich woda z foteli, że pomiędzy ich nogami przemieszcza się meduza. Na koniec przeszli do sali, w której odbył się quiz na temat życia zwierząt. Dostali urządzenia do głosowania. Okazało się, że chłopcy mieli większą wiedzę na ten temat niż dziewczynki zgromadzone na sali. Indywidualni zwycięzcy otrzymali dyplomy, najlepszym znawcą życia zwierząt okazał się Szymon Śniegoń, II miejsce zajęła Ola Brozenbach, a III miejsce Kacper Chachlowski. „Królestwo zwierząt” jest niesamowitym spotkaniem z dziesiątą muzą. Jest znakomitą formą edukacji. Po takiej lekcji biologii na temat zwierząt żaden uczeń nie wyjdzie znudzony. Święty Mikołaj chyba o tym wiedział sponsorując nam bilety na ten film!!! Dziękujemy!

Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa