• -

WIZYTA TRZECIOKLASISTÓW W DOMU JANA MATEJKI

Category : Aktualności

W czwartek 13 grudnia uczniowie klas trzecich wybrali się na ulicę Floriańską do Domu Jana Matejki. Stara, krakowska kamienica jest miejscem, w którym urodził się, mieszkał z rodziną, tworzył i zmarł Jan Matejko. Obejrzeliśmy trzy piętra, na których znajduje się sypialnia, salon państwa Matejków oraz pracownia artysty. Zbiory tego muzeum liczą około 6000 eksponatów, które obejmują listy, dokumenty, pamiątki, wyrazy uznania, prace olejne i rysunkowe, fotografie rodzinne, stare przedmioty, które kolekcjonował Matejko. Dom Jana Matejki prowadzi różnego rodzaju lekcje muzealne dla grup zorganizowanych. Wychowawcy wybrali dla swoich uczniów warsztaty pt. „Ko-lekcja z klasą”. Trzecioklasiści z klasy „b” musieli szczególnie uważać w czasie zwiedzania, gdyż po powrocie do szkoły pisali test z przekazanych przez przewodnika muzealnego wiadomości. Najlepiej napisał go Michał Słomak, tuż za nim znaleźli się Filip Gastoł, Kamila Kowalska i Monika Nowak.

Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa