• -

KLASA II C W CINEMA CITY BONARKA

Category : Aktualności

10 grudnia uczniowie klasy II c wybrali się do  interaktywnego, multisensorycznego kina edukacyjnego Cinema City na film pt: „ Podróże Kosmiczne ”. To dzięki Św. Mikołajowi, który podarował nam bilety, mogliśmy odbyć niesamowitą podróż po wszechświecie.

„Podróże Kosmiczne” to niezwykła opowieść o kosmosie, Układzie Słonecznym i gwiazdach, opowiedziana ciekawym, przystępnym nawet dla najmłodszych widzów językiem. Seans  wyświetlany był w sześciu, specjalnie przystosowanych salach.

 Zabawa zaczęła się w  Sala Inspiracji, gdzie obejrzeliśmy film dokumentalny o kosmosie. W Sali 3D otrzymaliśmy specjalne okulary, dzięki którym obserwowaliśmy ekscytujące, trójwymiarowe obrazy. Niesamowite przeżycia czekały na nas w Sali Ruchu wyposażonej w „inteligentne” fotele, które poruszały się synchronicznie według obrazów wyświetlanych na ekranie. Przechylały się w różnych kierunkach, łapały za nogi specjalnymi „łapkami”, łaskotały w plecy, emitowały powiew wiatru, a nawet spryskiwały wodą. W Sali Wyobraźni ze wszystkich stron otoczeni byliśmy zadziwiająco realistycznym dźwiękiem w technologii Dolby SR, dźwiękiem bez obrazu, co dodatkowo stymulowało nasza  wyobraźnię. W Sali Muzyki – obejrzeliśmy niesamowity pokaz z użyciem efektów świetlnych i dymnych, a w  Sali Interakcji odbył się test wiedzy na wielkim ekranie, który pobudził nasze szare komórki do intensywnego myślenia.

Barbara Pacura  –  wychowawca klasy II c


Archiwa