• -

WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE „CHOINKOWE DEKORACJE”

Category : Konkursy

Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej zaprosił dzieci i młodzież w wieku od 3 do 21 lat do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym „Choinkowe dekoracje”. Celem było utrwalanie tradycji związanych z „Choinką” poprzez działania twórcze realizowane technikami plastycznymi. Każdy uczestnik mógł wykonać jedną pracę w dowolnej technice plastycznej: np.: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, formy przestrzenne.

            Jury Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Choinkowe Dekoracje 2012” przyznało w dniu 10 grudnia 2012 r. nagrody i wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się  w dniu 14 grudnia 2012 r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej MDK przy ulicy Grunwaldzkiej 5. Dla finalistów odbył się koncert fortepianowy w wykonaniu Rafała Barbackiego, laureata wielu konkursów fortepianowych. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom przybyłym na finał dyplomy oraz nagrody książkowe wręczył Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, który podkreślił, że w tym roku wpłynęła rekordowa liczba 821 prac z całego województwa.
Wyłoniono 35 laureatów, 26 – wyróżnień, 5 – III miejsc, 2 – II miejsca i 2 – I miejsca.

            Wśród laureatów naszej szkoły znalazł się uczeń klasy II b Mateusz Sopel, który otrzymał wyróżnienie.

 Natomiast kwalifikacje do wystawy zdobyli uczniowie klasy III b za pracę zbiorową oraz uczennica klasy II a Nikola Dąbrowska otrzymując pamiątkowe dyplomy.

  Wystawę pokonkursową  można oglądać do końca grudnia 2012 r.

            Nagrodzonym dzieciom serdecznie gratuluję.

                                                                                                Opracowała: Ewa Miłaszewska

wychowawca klasy II b


Archiwa