• -

JASEŁKA KLASY II B DLA KLAS 0 – III

Category : Aktualności

21 grudnia uczniowie klasy II b przedstawili jasełka pt. „Jest taki dzień” dla klas 0 -III. Na tle wymalowanej betlejemskiej szopki i pięknego wnętrza pałacu Heroda odegrali przyjście na świat Pana Jezusa. Wielkiego Mesjasza powitali pastuszkowie, trzej królowie, aniołki, śniegulki. Nie zabrakło okrutnego Heroda, który bojąc się o swoją władzę kazał setnikowi wymordować nowonarodzone dzieci. Ale oto przyszła śmierć, która pokonała złego króla przy pomocy przewrotnego diabła.

                Piękny śpiew kolęd i pastorałek, taniec śniegulek oraz wspaniałe odegranie ról małych artystów bardzo spodobały się widzom. Otrzymali gromkie brawa i podziękowania pani Dyrektor. Uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i wręczyli samodzielnie wykonane kartki świąteczne.

                Raz jeszcze jasełka przedstawimy w styczniu w Domu Matki i Dziecka w Krakowie. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów.

Ewa Miłaszewska – wychowawca klasy II b


Archiwa