• -

XII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK !!!

Category : Aktualności

W ostatni piątek przed feriami 11 stycznia 2013 roku odbył się w naszej szkole Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Organizatorami tej wyjątkowej imprezy były panie:

Monika Tarsa, Renata Tylek, Marta Biernat, Katarzyna Ptak i Magdalena Zadwórna.

Do finału zakwalifikowało 56 uczniów (w tym 18 zespołów z klas 0-3 i 16 z klas 4-6), którzy przeszli wcześniejsze eliminacje. Uczniowie wykazali się dużym talentem muzycznym.

Całą imprezę prowadziła rozpoczęła pani wicedyrektor Danuta Osuch, a prowadziła p. Monika Tarsa, której pomagała pani Katarzyna Ptak odpowiedzialna za oprawę muzyczną festiwalu oraz pani Renata Tylek, która rozdała wraz z panią dyrektor Ewą Kazberuk  nagrody dla zwycięzców.

Przewodniczącym jury został p. Kamil Syc, w skład którego weszli: p. Agata, p. Urszula przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzia G. Jury oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, znajomość melodii, poziom wykonania oraz wrażenie artystyczne.

Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje, wykorzystanie instrumentów muzycznych. Swoich głosem zachwyciła wszystkich najmłodsza uczestniczka Festiwalu- Marysia z grupy „0”, która otrzymała specjalne wyróżnienie za wykonanie pastorałki „Kolędowy czas”!

A oto wyniki :

KLASY 0-3

Specjalne wyróżnienie!-  Maria Cz. solistka z grupy „0”

I MIEJSCE

duet z klasy 2 a –  Kinga L. i Aleksandra M.

II MIEJSCE

solistka z klasy 2a- Nikola D.

solistka klasy 3a-  Gabriela H.

III MIEJSCE

solistka z klasy 3a – Wiktoria N.

duet z klasy 2c – Amelia M. i Julia S.

WYRÓŻNIENIE

duet z klasy 2b –Oliwia P. i Natalia L.

KLASY 4-6

I MIEJSCE

solistka z klasy 4a  – Julia Z.

duet z klasy 6 c- Weronika K. i Klaudia M.

II MIEJSCE

duet z klasy 4b i 6a  siostry – Faustyna i Oliwia M.

III MIEJSCE

solistka z klasy 5a – Alicja T.

WYRÓŻNIENIE

Dominik G.- uczeń klasy 5 a- gra na instrumencie.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

                                  Opracowała: Renata Tylek.

Zdjęcia : Magdalena Zadwórna


Archiwa