• -

KLASA II B Z WIZYTĄ W DOMU MATKI I DZIECKA

Category : Aktualności

9 stycznia klasa II b odwiedziła Dom Matki i Dziecka w Krakowie przy ulicy Żywieckiej 16. Prezentowaliśmy nasze klasowe jasełka, które przyniosły wiele radości i ciepła naszym odbiorcom. W podziękowaniu za przybycie otrzymaliśmy słowa pochwały i podziękowania, brawa oraz słodkiego lizaka.

            Dom Matki i Dziecka jest placówką stacjonarną pobytu czasowego. Zapewnia całodobową opiekę samotnym matkom z dziećmi ( w wieku od 0-7 lat) oraz kobietom
w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W placówce pracuje 11 pracowników,  dyrektor-pracownik socjalny, psycholog, pedagog, prawnik, pielęgniarka, ks. Kapelan, terapeuta zajęciowy, portierzy. Bezpośrednią opiekę nad mieszkankami sprawują siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim. Dom posiada około 60 miejsc w pokojach pojedynczych i wieloosobowych.

Opracowanie:  mgr Ewa Miłaszewska


Archiwa