• 0

Pokaz efektów pracy uczniów uczestniczących w Edukacyjnym Projekcie Unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

Prezentacja odbyła się w mroźny wieczór 18.12.2009 w zabytkowym obiekcie Bieżanowa- Dworze Czeczów.
Na pokaz przybyli zaproszeni goście: pani wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 124 Danuta Osuch, rodzice i dzieci z klasy 1a wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Ptak, przedstawiciele Dworu Czeczów, nauczyciele oraz rodziny uczniów uczestniczących w Projekcie.
Uczniowie zaprezentowali przedstawienie przygotowane pod kierunkiem p. Renaty Tylek pt. „Pożegnanie jesieni”, która wcześniej omówiła realizację oraz efekty jakie dał Projekt szkole, dzieciom, rodzicom i nauczycielowi.
Następnie kilka słów o udziale naszej szkoły w Projekcie przedstawiła pani dyrektor.
Prezentacja uczniów wszystkich zachwyciła. Uczniowie oprócz przedstawienia zaprezentowali wpleciony w scenariusz taniec poloneza, grę na instrumentach muzycznych, popisy wokalne uczniów i przede wszystkim wspaniałą grę aktorską w pięknych strojach przygotowanych z pomocą rodziców.
Były wiewiórki, pajacyk, miś i zajączek, geniusz lasu, Jacuś z mamą, krasnoludki, pani Jesień i jej giermkowie.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał maskotkę Projektu myszkę –pacynkę.
Prezentacja wszystkim bardzo się podobała.

A oto kilka wypowiedzi uczniów uczestniczących w Projekcie:

Bardzo lubię chodzić na zajęcia z UE. Robimy tam różne ciekawe rzeczy. Poznajemy zabawy, świat i rzeczy związane z Unią Europejską. Syriusz to maskotka dzieci z krajów należących do UE. Zajęcia te są bardzo ciekawe i pouczające. Żałuję, że jutro się kończą.

Mateusz Gaweł

Zajęcia z Unii Europejskiej bardzo mi się podobały. Najbardziej mi się podobało logico, mikroskop i klocki geo. Podobało mi się też jak pani dzieliła nas na grupy. Warto było się zapisać i warto było uczestniczyć.

Dawid Kania

Zajęcia z Unii Europejskiej to nauka przez zabawę. Prowadzi je nasza pani Renata Tylek. Na zajęciach pracujemy w grupach: plastycznej, matematycznej, muzycznej i teatralnej. Praca w grupach rozwija nasze talenty, wzbogaca wiedzę o świecie, uczy pracy w zespole. Chciałbym, aby normalne lekcje były podobne. Polecam.

Kacper Gil

Zdjęcia oraz film z prezentacji wykonał p. Marek Potoczny.

opracowała: mgr Renata Tylek


Archiwa