• -

KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Category : Konkursy

 

7 listopada 2013 r. w Katolickim Domu Kultury EDEN odbyła się już 15 edycja Konkursu Recytacyjnego Poezji Patriotycznej. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie w dwóch kategoriach wiekowych.

Celem konkursu było krzewienie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych oraz upowszechniania poezji o tematyce patriotycznej. 35 młodych uczestników wykazało się dużym poczuciem świadomości narodowej i brakiem tremy w czasie występu przed publicznością – rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i kolegami.

Komisja konkursowa w składzie: Marta Biernat, Barbara Kumon, Anna Leszczyńska-Lenda oraz ks. Grzegorz Wicher oceniało uczestników w kategoriach klas I-III i IV-VI. Tuż przed udaniem się na obrady jury niespodziewanie wystąpiła z patriotycznym wierszem p. Kotarba, która poruszyła zebranych przepięknie wyrecytowanym wierszem. Na sali zapanowała cisza. W czasie jurorskich obrad p. Stanisław Kumon grał na pianinie, a wszyscy zgromadzeni na sali wtórowali mu śpiewem.

Wyniki konkursu:

klasy I-III

I miejsce Joanna Mikuła, klasa Ia

II miejsce Kinga Lewińska, klasa IIIa

II miejsce Natalia Wincencik, klasa Ia

III miejsce Aleksandra Michalik, klasa IIIa

wyróżnienie Joanna Kotarba, klasa IIIb

wyróżnienie Nikola Dąbrowska, klasa IIIa

wyróżnienie Kamila Niedenthal, klasa IIIa

wyróżnienie Aleksandra Pawlik, klasa Ia

wyróżnienie Jakub Klejdysz, klasa Ia

wyróżnienie Szymon Tomera, klasa Iib

klasy IV-VI

I miejsce Maja Trzebunia, klasa IVa

II miejsce Adrian Wincencik, klasa IVb

III miejsce Wiktoria Zalewska, klasa Va

III miejsce Marcin Potoczny, klasa VIa

wyróżnienie Monika Nowak, klasa IVb

wyróżnienie Karol Sikora, klasa Vb

wyróżnienie Alicja Tomczyk, klasaVIa

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy za udział i nagrody pocieszenia, a laureaci cenne nagrody książkowe i kalenarze z widokami Krakowa i zdjęciami Jana Pawła II. Laureaci pierwszych miejsc recytowali swoje wiersze w dniu 11 listopada pod Pomnikiem Pod Orłem po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Nagrodzonym gratuluję, nauczycielom, którzy przygotowywali do konkursu bardzo dziękuję za trud i zaangażowanie.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


Archiwa