• -

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Category : Aktualności

Dnia 08.11.2013r. dzieci z oddziału zerowego przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Najważniejszymi założeniami programu było:

  1. Zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
  2. Przyczynienie się do obniżenia niedożywienia dzieci w Polsce – przez edukację.

Najmłodsi uczniowie szkoły  wiedzą, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem w ciągu całego dnia. Jedząc śniadanie dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych wartości odżywczych, które dają nam energię do pracy, nauki i zabawy. Dzieci z oddziału zerowego bardzo entuzjastycznie  przyjęły propozycję zorganizowania w szkole wspólnego śniadania. Dzień rozpoczęliśmy rozmową dotyczącą zdrowego  żywienia oraz omówieniem produktów  tworzących tzw.  „piramidę żywności”. Dzień zdrowego śniadania na pewno przyczynił się do promowania wśród najmłodszych zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim do pamiętania o jedzeniu śniadania każdego dnia. Jako wychowawca  bardzo dziękuję paniom z trójki klasowej za pomoc i  zaangażowanie  w przygotowaniu śniadania.

Opracowała : Magdalena Zadwórna


Archiwa