• -

PROGRAM „ŚNIADANIE DAJE MOC” W KLASIE II a

Category : Aktualności

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Najważniejszym celem tego programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania  w diecie dziecka , a także przyczynienie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję zdrowego żywienia.

Plan realizacji Programu Śniadanie Daje Moc w klasie II a przebiegał następująco:

5 listopada utworzony został w klasie Klub Śniadanie Daje Moc. Podczas zajęć edukacyjnych nauczyciel przekazał uczniom cenne informacje o roli prawidłowego żywienia w oparciu o 12 Zasad Zdrowego Odżywiania , zwracając szczególną uwagę na fakt , aby uczniowie do szkoły wychodzili po śniadaniu i ze śniadaniem .

Dzień  8 listopada jest obchodzony jako Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania . W tym dniu uczniowie wspólnie zorganizowali w klasie zdrowe ,drugie śniadanie . Przygotowanie wspólnego śniadania było świetną zabawą zarówno dla dzieci i nauczyciela , dzięki której najmłodsi nauczyli się , jak ważne jest codzienne , zdrowe śniadanie. Uczniowie postanowili że słodycze będą jadać z umiarem . Ustalony został jeden dzień w tygodniu , w którym dzieci przynosić będą  coś słodkiego do szkoły do śniadania.

 Zrobiliśmy zdjęcia o tym , jak zorganizowaliśmy wspólne śniadanie , aby wziąć udział w konkursie na Grant Śniadanie Daje Moc i na reportaż z programu.

 Na zakończenie pragnę serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom za pomoc w realizacji programu  poprzez wyposażenie dzieci w niezbędne produkty potrzebne do przygotowania śniadania w klasie.

                       Tekst : Jadwiga Puto ( wychowawca kl. II a )

                       Zdjęcia : Kinga Sopel i Jadwiga Puto


Archiwa