• -

PORANEK Z PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ, CZYLI JAK KLASY 0-3 OBCHODZIŁY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 124 W KRAKOWIE

Category : Aktualności

 

  • 8 listopada 2013 r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność uczniowska naszej szkoły. Spotkaliśmy się, aby uczcić 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku postanowiliśmy świętować w nieco inny niż tradycyjny apel sposób. Otóż każda klasa przygotowała jedną piosenkę, która opowiada o bohaterach walczących dla Polski, o miłości do naszego kraju tak wielkiej ,że ludzie skłonni byli oddawać za niego swoje życie. Uczniowie klas 0-3, przystrojeni w okolicznościowe kotyliony wykonali takie piosenki jak:

  • Warszawo ma”

  • Przybyli ułani”

  • Płynie Wisła płynie”

  • Serce w plecaku”

  • Pałacyk Michla”

  • Ułani, ułani”

  • 11 listopada”

Nasi mali wykonawcy włożyli całe serce w śpiew, pokazując tym jak bardzo kochają swoją Ojczyznę. Podczas uroczystości szkolnej panował nastrój powagi i wzruszenia. Każdy uczeń był dumny z tego ,że jest Polakiem . Głośno recytowane były słowa : „Kocham Cię , kocham Cię , Polsko ‘’.

Poranek z pieśnią patriotyczną przygotowały panie z klas drugich z uczniami.

Opracowanie i zdjęcia : Anna Drozdowska ( wych. kl. II b ) i Jadwiga Puto ( wych. kl. II a)


Archiwa