• -

„ŚNIADANIOWA KLASA”

Category : Konkursy

Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią przystąpili do udziału w ogólnopolskim konkursie „Śniadaniowa klasa”. Był to nasz drugi udział, w ubiegłym roku zdobyliśmy wyróżnienie spośród ponad 520 szkół przy udziale 9 500 uczniów.

            W tym roku uczestniczyliśmy w dwóch spotkaniach z panią dietetyk i kucharzem. Podczas lekcji „Już wiem, jak zdrowo się odżywiać” wykonaliśmy pracę grupową z podziałem na dobre i złe produkty, które znajdują się w naszym codziennym żywieniu. Uczyliśmy się konstruować zdrowe posiłki, a potem w formie zadania domowego stworzyliśmy indywidualne jadłospisy dla całej rodziny. Wspólnie pisaliśmy krótkie wiersze i rymowanki na temat zdrowego śniadania.

            Pani dietetyk przygotowała nam bardzo ciekawy wykład nt drugiego śniadania, który wzbogaciła kolorowymi planszami oraz broszurkami i naklejkami dla każdego ucznia. Z kolei pan kucharz przygotował smaczne, bankietowe kanapki i pod okiem którego tworzyliśmy swoje drugie śniadanie. Do jego wykonania użyliśmy: sera białego i żółtego, wędliny, jajek, masła, sałaty, szczypiorka, pomidora, ogórka świeżego i kiszonego, rzodkiewki, papryki, oliwek. Z tych produktów wykonaliśmy zdrowe i  kolorowe kanapki, którymi poczęstowaliśmy wszystkich nauczycieli i obsługę szkoły. Ale to nie koniec naszego przedsięwzięcia. Przed nami wykonanie najtrudniejszego etapu, czyli udokumentowanie. Efekty zdobytej wiedzy należało uwiecznić na zdjęciach w dowolnej formie plastycznej. Z pomocą i wsparciem przyszła nam pani Kinga, nasz nieoceniony rodzic i klasowy plastyk. Nasza praca wykonana została w formie patery, na której znalazły się warzywa.  Na połówkach warzyw pani  Kinga przykleiła nasze zdjęcia, wiersze, jadłospisy. To piękna i oryginalna praca. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

            Udział w konkursie to wspaniała edukacja prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz frajda wspólnego wykonania posiłku z kolegami.

                                                                                            Ewa Miłaszewska


Archiwa