• -

KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA BOŻONARODZENIOWA DLA ŻOŁNIERZY WOJSK SPECJALNYCH PEŁNIĄCYCH SŁUŻBĘ POZA GRANICAMI KRAJU”

Category : Konkursy

Z przyjemnością pragnę poinformować, iż w konkursie plastycznym „Kartka bożonarodzeniowa dla żołnierzy Wojsk Specjalnych pełniących służbę poza granicami kraju” uczniowie naszej szkoły w kategorii klas I-III uzyskali następujące miejsca i wyróżnienia:

 Filip Polowiec III miejsce (klasa I a)

Oliwia Gaździk wyróżnienie (klasa I a)

Bartosz Kania wyróżnienie (klasa I a)

Julia Wadas wyróżnienie (klasa I a).

 Tematem konkursu było wykonanie kartki okolicznościowej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dedykowanej żołnierzom Wojsk Specjalnych pełniących służbę poza granicami kraju. Warunkiem dopuszczenia do udziału w konkursie było umieszczenie na kartce akcentu wojskowego. Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowania zwyczajem obdarowywania kartkami świątecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy Wojsk Specjalnych jako adresatów, którzy czas świąt spędzą z dala od rodzinnego domu. Jak nas zapewnili organizatorzy konkursu wszystkie kartki wykonane przez krakowskie dzieci ze szkół podstawowych są w drodze do Afganistanu i zostaną przekazane polskim żołnierzom, którzy uczestniczą teraz w trudnej misji.

Na konkursowej kartce mile widziane były życzenia dla polskich żołnierzy. Wśród tych, które zostały nadesłane wyróżniono kilka, których autorami byli uczniowie klasy pierwszej „a”. Poniżej je przedstawiam:

Drogi Żołnierzu, który czytasz tę kartkę, życzę Ci Wesołych Świąt oraz szczęśliwego powrotu do Polski. Chcę, abyś wiedział, że ja i moja rodzina myślimy o Tobie w czasie Wigilii – Joanna Mikuła

Wszystkim Żołnierzom będącym na Misjach życzymy zdrowych, spokojnych, bezpiecznych i mimo rozłąki z Rodzinami radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Życzymy także spełnienia marzeń, pomyślności i wytrwałości każdego dnia oraz szybkiego i szczęśliwego powrotu do domu! Dziękujemy za trud, poświęcenie i niesienie pokoju! – Mateusz Sikora

W dniu Bożego Narodzenia i przez całe Święta każdy uczeń naszej klasy o Żołnierzach pamięta. Myślimy o Was i ślemy Wam życzenia, aby spełniły się Wasze życzenia – Julia Wadas.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów miało miejsce 11 XII 2013r. w Klubie Wojsk Specjalnych w Krakowie. Poniżej fotorelacja z uroczystego finału.

Marta Biernat

wychowawca klasy I a


Archiwa